După două săptămâni în care semafoarele din Pașcani nu au funcționat, de astăzi ele au fost repuse în funcțiune.
Conform reprezentanților Primăriei, o pană de curent le-a oprit funcționarea, și a fost lăsate închise până când le-a verificat firma care se ocupă de mentenanța lor.
Și în trecut semafoarele au mai fost oprite, tot din cauza unor probleme electrice.


