News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Scumpiri semnificative pe litoral de la 1 iulie. Cât costă acum o cameră de hotel

01-07-2024 | 10:17

Soarele a bucurat o mare de oameni pe litoral, în special pe plaja din Eforie, unde la amiază turiștii care nu au mai găsit niciun șezlong liber și-au așezat prosoapele tot mai aproape de mare, unde se sparg valurile.  

autor

Fiind ultimul weekend cu tarife mici la cazare, mulți au plecat spre casă la finalul zilei. De luni, prețurile au crescut cu aproximativ 10%.

  

Pe plaja din Eforie, turiștii stau aproape umăr la umăr. Pe suprafața de nisip e șezlong lângă șezlong, cearșaf lângă cearșaf, iar turiștii s-au așezat până în buza mării.

Turist: „Mie îmi place așa când e multă lume, da”.

Reporter: „Nu te deranjează?”

Citește și

Litoral

Turist: „Nu îmi place să fie gol, mai bine dacă e multă lume, să fie aglomerație.”

Unii turiști chiar au apreciat atmosfera aglomerată pentru liniștea aparentă.

Reporter: „De ce ați ales Eforie?”

Turist: „Sincer e un pic mai liniștit așa. Nu e dezmăț ca în Costinești”

În Mamaia,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Aproape 53 de milioane de lire sterline, strânse în două zile în Marea Britanie pentru supraviețuitorii cutremurelor din Turcia și Siria

Redacția

Incendiu la un hotel din stațiunea Mamaia unde se aflau cazate 41 de persoane, printre care și doi cetățeni ucraineni/ Toate persoanele evacuate, focul a fost stins

Redacția

Speakerul Camerei Comunelor îi aduce la ordine pe premierul Boris Johnson și pe liderul opoziției în timpul unei dezbateri”Veți fi dumneavoastră prim ministrul acestei țări, dar aici eu conduc!”

Redacția
Încarcă...