News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Raul Ambruş: 308 membri ai PNL Timişoara au fost scoşi de pe convocatorul alegerilor de sâmbătă

“Golănia a ajuns la un alt nivel. 308 membri ai PNL Timişoara au fost scoşi de pe convocatorul alegerilor de sâmbătă, 31 iulie. Dragi colegi liberali, în ultima postare vă spuneam că PNL Timiş este luat captiv de o mână de oameni care nu au niciun fel de limită, nu respectă niciun fel de regulă şi care doresc cu orice preţ să îşi impună punctul de vedere, probabil iarăşi cu forţa, aşa cum s-a întâmplat în data de 3 iulie. De asemenea, vă spuneam că am deja suficiente informaţii că din nou se fac ample epurări din listele cu membrii PNL Timişoara şi se pregăteşte fraudarea masivă a alegerilor. Iată că la nici două zile se confirmă fiecare cuvânt, însă ceea ce întâmplă depăşeşte orice imaginaţie”, a scris, pe Facebook, Raul Ambruş. 

Ambruş a afirmat că a primit convocatorul pentru alegerile de sâmbătă şi că lipsesc colegi. 

“Astăzi, am primit convocatorul pentru alegerile din 31 iulie şi am constatat că din 914 membri cu drept de vot, acelaşi număr ca la alegerile din 3 iulie, au fost scoşi 308 de colegi, adică pe lângă cei 170 scoşi şi în 3 iulie, de data aceasta au mai fost scoşi alţi 138 de colegi.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Marcel Ciolacu își va anunța astăzi candidatura la prezidențiale în cadrul Consiliului Național Politic al PSD – SURSE

Redacția

Scandalul interceptărilor ruse: Putin vrea să „destabilizeze” Germania, acuză ministrul german al Apărării

Redacția

Experţii chinezi, reticenţi faţă de relaxarea restricţiilor anti-COVID: ”Omicron nu este o gripă” / Potrivi lor, rata de mortalitate a variantei Omicron este „mai mare decât cea a gripei” şi se „se multiplică cu o sută în cazul persoanelor de peste 80 de ani”

Redacția
Încarcă...