News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Rareş Bogdan: Eu plătesc oalele sparte şi prostiile făcute de diverşi miniştri sau prim-miniştri ai PNL. Chestiunea asta începe să mă enerveze

Rareş Bogdan susţine că sunt câţiva lideri liberali, dar şi preşedintele Klaus Iohannis, care decontează lucrurile făcute de ”oameni care nu au înţeles că, venind la putere, trebuie să satisfacă dorinţele cetăţeanului”. ”Chestiunea asta începe să mă enerveze”, a declarat Rareş Bogdan.

”Eu nu sunt într-o funcţie în statul român, eu doar plătesc oalele sparte şi prostiile făcute de-a lungul timpului sau greşelile făcute de diverşi miniştri sau prim-miniştri ai Partidului Naţional Liberal. Eu nu am fost nici ministru, eu plătesc de doi ani de zile, venind cu un bagaj de încredere uriaş, plătesc prostiile pe care le-au făcut la guvernare colegi de-ai mei, miniştrii sau prim-miniştri, greşeli, inadecvare, lipsă de emoţie, lipsă de empatie, sfidare. Eu plătesc, eu doar plătesc, eu nu am fost nici ministru, nici primar general, nici prim-ministru, nici preşedinte de Cameră, nici de Senat”, a declarat, miercuri, la Digi 24, Rareş Bogdan.  

Prim-vicepreşedintele PNL susţine că există câţiva lideri ai partidului care plătesc pentru greşelile celor care au făcut sau fac parte din Guvern.  

”Eu am un serviciu la Bruxelles, fac parte din conducerea PNL, numai că, din păcate, suntem câţiva care încasăm, plătim oalele sparte de oameni care nu au înţeles că,

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Antony Blinken, vizită-surpriză la Kiev pentru a le spune ucrainenilor cum îi vor ajuta Statele Unite să recâștige inițiativa pe front

Redacția

„Omul Everestului” a stabilit un nou record pe acoperişul lumii. Kami Rita Sherpa s-a născut într-o pepinieră de alpinişti talentaţi

Redacția

Bulgaria nu știe ce se va întâmpla cu cei aproximativ 26.000 de ucraineni cazați după 31 august

Redacția
Încarcă...