Contractul cu padocul situat în pădurea din localitatea Moţca a fost prelungit de Administraţia Locală, pe o durată de 16 luni, după cum anunţă reprezentanţii acesteia. În acelaşi timp, angajaţii Serviciului de Gospodărie Comunală continuă acţiunea de strângere a maidanezilor.
FĂ O NOMINALIZARE PENTRU GALA ACTUALITATEA TV 2016
{module Fă o nominalizare pentru Gala Premiilor Actualitatea TV 2016}
“Primăria Municipiului Paşcani a prelungit contractul pentru padocul nou al municipiului. Este vorba despre o durată de 16 luni. Suma este de 1490 de lei fară TV x 16 luni. În continuare, cei de la Primărie, atât cât permite timpul , prind în continuare, în medie cinci câini pe zi, care sunt duşi la padoc”, a declarat Cristian Menegon, purtătorul de cuvânt al Primăriei Paşcani.
Menţionăm faptul că acest contract expirase la finele anului trecut, însă administratorii adăpostului au continuat să întrețină patrupedele prinse de pe străzile municipiului.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


