News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Președintele POT acuză PSD de șantaj și presiuni. Ciolacu, despre suma de 200.000 de euro vehiculată: „Mă duc eu la POT dacă îmi dau banii ăştia”

Liderul POT, Anamaria Gavrilă, a acuzat social-democrații de presiuni și șantaj pentru a atrage membri către partid, denunțând „tactici murdare”. Șeful PSD al Camerei Deputaților, Ciprian Șerban, a primit 20 de voturi din partea partidelor extremiste pentru a fi numit în funcție.

Liderul POT a acuzat PSD că pun presiune pe membrii partidului său FOTO Inquam Photos / George Călin

Liderul POT a acuzat PSD că pun presiune pe membrii partidului său FOTO Inquam Photos / George Călin

„În ultimele zile, am asistat cu revoltă la încercările disperate ale PSD de a racola parlamentari din rândurile Partidului Oamenilor Tineri. Aceste tactici murdare, moștenite dintr-o politică veche și toxică, sunt o insultă gravă pentru membrii noștri și pentru toți românii care au ales să susțină o politică curată, transparentă și dedicată schimbării reale”, a scris lidera POT într-o postare pe Facebook.

  

Ea a scris totodată că POT „nu se negociază, nu se vinde și nu cedează” și că parlamentarii “sunt aici pentru a reprezenta voința cetățenilor, nu interesele obscure ale unor partide care au distrus încrederea oamenilor în politică”.

„Mesajul nostru către PSD este clar: Orice încercare de a destabiliza Partidul Oamenilor Tineri va fi expusă public,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Artmark a pregătit Cadoul de 8 Martie: peste 350 de bijuterii, cu prețul unic de intrare în licitație de 100 de euro!

Redacția

O fostă judecătoare apropiată de AUR dă în judecată Universitatea Bucureşti pentru a obţine actele de studii ale preşedintelui

Redacția

Fotografii cu copii având în fundal o svastică, pe contul oficial de Facebook al clubului CSM Bucureşti/ Reacţia clubului

Redacția
Încarcă...