Premierul Nicolae Ciucă a anunţat, în şedinţa de Guvern, că joi va avea o vizită oficială în Republica Moldova. Reconfirmăm consolidarea relaţiilor bilaterale şi sprijinul pe care România îl va acorda în continuare Republicii Moldova pentru parcursul european, a precizat şeful Executivului, citat de News.ro.
„Mâine, împreună cu o echipă guvernamentală, vom efectua o vizită oficială în Republica Moldova”, a anunţat premierul.
Nicolae Ciucă a precizat că vor avea loc întâlniri bilaterale la nivelul preşedintelui Republicii Moldova, Maia Sandu, la nivelul omologului, premierul Dorin Recean, şi la nivelul preşedintelui Parlamentului moldovean, Igor Grosu.
„Este o vizită prin care reconfirmăm consolidarea relaţiilor bilaterale şi, desigur, este o vizită prin care reconfirm
» Citește continuarea pe pagina autorului


