RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Novak Djokovici, plimbare cu bicicleta prin Paris, în plin turneu. „Te iubesc!” „Şi eu te iubesc”

Novak Djokovici a schimbat racheta de tenis cu bicicleta şi terenurile de zgură de la Roland Garros cu străzile pietruite din Paris, el făcând o plimbare miercuri târziu în zona Arcului de Triumf, relatează AP.

Cu mai puţin de 24 de ore înainte să joace împotriva francezului Corentin Moutet în turul al doilea la Roland-Garros, Djokovici a fost văzut admirând peisajul ca un turist în timp ce făcea puţină mişcare cu bicicleta.

Cineva l-a filmat pe Djokovici şi a postat un scurt clip pe reţelele de socializare.

Îmbrăcat într-un trening bleumarin, purtând adidaşi şi o cască – siguranţa pe primul loc! –, starul sârb în vârstă de 38 de ani a pedalat prin celebrul sens giratoriu aglomerat de la un capăt al Champs-Élysées.

  

Nu este chiar cel mai potrivit loc pentru biciclete din Oraşul Luminilor, dar Djokovici părea perfect în largul său.

Cineva i-a strigat „Te iubesc!”, iar Djokovici a răspuns cu un zâmbet şi a spus „Şi eu te iubesc”.

El a câştigat recent al 100-lea titlu din carieră şi acum ţinteşte al 25-lea titlu…

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Ce modificări vor sindicaliștii la reforma bugetară: normă de hrană mai mare, vouchere de vacanță pentru toți, fără reduceri de personal

Redacția

OFICIAL Kylian Mbappe a semnat cu Real Madrid

Redacția

Capela Sixtină intră în „check-up mode”, o inspecție atentă a integrității „Judecății de Apoi” / Până la 20.000 de persoane intră aici în fiecare zi, 7 milioane într-un an / Se șterge praful și se tratează culorile cu hârtie japoneză și apă distilată

Redacția
Încarcă...