Sport

Noi medalii pentru tinerii atleți pășcăneni. Diplomă de Excelență din partea Federației Române de Atletism

Proba de maximă importanță a celor mai mici dintre atleți, cei de la grupele de copii C1, C2 și C3, s-a defășurat pe stadionul “Iolanda Balaș Șoter” din București, unde au fost programate întrecerile finale ale Campionatului Național. Competiția s-a desfășurat în perioada 24-25 , iar din Pașcani au participat 8 sportivi care sunt legitimați la Clubul CSM Pașcani, antrenați de profesorul Mihai Vicovanu.

Ioana Grigoraș a obținut locul II la aruncarea greutății și locul III la proba de aruncare a mingii de oină.

Bianca Coșerariu a obținut locul IV la triatlon, în timp ce Iustina Berbece a obținut locul V la aceeași probă.

La triatlon Andrada Ciopraga a obținut locul VIII.

La proba de aruncare a suliței, Daria Apostol a obținut locul IX, iar la aruncarea greutății s-a clasat pe același loc.

La aruncarea greutății  tânărul Sebastian Grigoraș s-a clasat pe locul VII, la triatlon, Alexandru Raindel s-a clasat pe locul IV, iar Tudor Pintilie pe locul IX.

Federația Română de atletism a oferit sportivilor pășcăneni Diploma de Excelență pentru rezultatele obținute la această competiție, cât și la cea din luna aprilie.