News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Moartea lui Prigojin a fost confirmată în urma unor analize genetice ale cadavrelor găsite după prăbuşirea avionului, anunță Moscova

Moartea şefului grupării paramilitare ruse Evgheni Prigojin a fost confirmată duminică, în urma unor analize genetice ale cadavrelor găsite după prăbuşirea unui avion miercuri, anunţă autorităţile ruse, relatează BBC News, citată de News.ro.

Comitetul rus de anchetă anunţă că identităţile celor zece victime au fost stabilite şi corespund pasagerilor de pe listă.

Avionul privat al lui Prigojin s-a prăbuşit la 26 august, la nord-vest de Moscova, iar toate persoanele de la bord au murit,

Kremlinul a respins speculaţii potrivit cărora este de vină în această prăbuşire.

  

Disclaimer: G4Media nu a cerut și nu a primit niciodată fonduri guvernamentale direct sau sub forma unor campanii de informare. Acesta este un ajutor de stat mascat care distorsionează piața de media și este inacceptabil. De asemenea, G4Media nu acceptă bani de la partidele politice în afara campaniilor electorale. Publicitatea electorală marcată ca atare este normală în perioada alegerilor.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Institutul Ellie Wiesel: Sorin Lavric de la AUR a participat pe 14 mai la o adunare legionară / Cosmin Gușă spune public că Ucraina e cumpărată de bancherii evrei

Redacția

Aurescu: Prezența militarilor la baza Cincu este o dovadă clară a unității și solidarității aliate

Redacția

Criticile Comisiei Europene pe reforma pensiilor speciale, discordia dintre PNL și PSD

Redacția
Încarcă...