News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Marcel Ciolacu, către George Simion: ”S-ar putea să mă decid și eu să spun adevărurile despre dumneavoastră”/ Simion: ”Halucinant. Domnul este premierul României? Ce vrea să spună, că tata a căzut în patima alcoolului?”

Premierul Marcel Ciolacu l-a întrebat pe liderul partidului extremist AUR, George Simion, prin intermediul emisiunii moderate de Claudiu Pândaru vineri seară la Digi24 cât timp va mai spune ”neadevăruri despre familia lui” pentru că s-ar putea să spună la rândul său ”adevăruri despre dumneavoastră”.

George Simion a spus că ”este halucinant” și că pare că premierul lansează ”o amenințare, un șantaj”. Liderul AUR a răspuns lăsând impresia că premierul a transmis că va face declarații despre familia lui Simion, deși Ciolacu menționase ”adevăruri” despre liderul AUR, fără să-i menționeze familia:

  • ”Domnule George Simion, cât timp mai doriți să spuneți neadevăruri despre mine și despre familia mea pentru că s-ar putea să mă decid și eu să spun adevărurile despre dumneavoastră?”, a fost întrebarea adresată de premierul Marcel Ciolacu în emisiunea moderată de Claudiu Pândaru vineri seară, la Digi24.

George Simion a răspuns amintind de un viciu al tatălui său și spunând că nu are cu ce să se rușineze și că îl roagă pe premier ”să aibă curaj, să iasă în față” și să spună la ce s-a referit. Simion a spus că nu a fost interesat de familia lui Ciolacu, dar că sunt jurnaliști care scriu despre apropiații premierului.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Un bărbat, în vârstă de 31 de ani, şi-a dat foc la casă şi a murit carbonizat

Redacția

Benedict al XVI-lea, primul papă din ultimii 600 de ani care a demisionat / Pontificat marcat de acuzații de pedofilie

Redacția

Solstițiul de iarnă 2021: Începând de azi, ziua începe să crească, iar noaptea se scurtează. Tradiții și obiceiuri de solstițiu

Redacția
Încarcă...