News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Mandatul lui Stoltenberg în fruntea NATO, prelungit până în 30 septembrie 2023

Mandatul lui Jens Stoltenberg de secretar general al NATO va fi prelungit până în 30 septembrie 2023. Anunțul a fost făcut chiar de norvegian, pe contul său de Twitter.

„Sunt onorat de decizia șefilor de stat și de guvern din #NATO de a-mi prelungi mandatul ca secretar general până la 30 septembrie 2023. Pe măsură ce ne confruntăm cu cea mai mare criză de securitate dintr-o generație, suntem uniți pentru a menține Alianța puternică și poporul nostru în siguranță”, a scris el.

Al doilea mandat de secretar general NATO al lui Stoltenberg urm

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Hodor și Demetriade, elogii la adresa conducerii SRI pentru predarea arhivelor la CNSAS și deconspirarea Securității: Noi am reușit. Noi și SRI / Am aflat că actuala conducere a SRI are o formație democratică / Serviciul Român de Informații a înțeles că societatea are alte standarde

Redacția

Germania a declanșat cel de-al doilea război mondial, atacând Polonia la 1 septembrie 1939. Azi, Rusia dă vina pe Polonia pentru declanșarea conflagrației

Redacția

Noua generație Toyota C-HR: prezentare în România

Redacția
Încarcă...