Kelemen Hunor, președintele UDMR, a declarat marți la TVR Info că dacă coaliția de la Putere nu va adopta până la finalul anului noua lege a pensiilor, care e jalon din PNRR, atunci România va pierde bani.
”E nevoie de lege. Pierdem inclusiv bani dacă nu atingem jalonul reformării pensiilor. Nimeni din coaliție nu vrea să pierdem bani. Am încredere că ministrul Budăi va veni cu un proiect care va rezista și la CCR”, a spus el.
Întrebat care ar putea fi calendarul adoptării noii legi, liderul UDMR a spus că ”dcă în noiembrie ajunge în Parlament, până la 31 decembrie se poate ad
» Citește continuarea pe pagina autorului


