News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

Jurnaliștii ruși de la Pravda scriu că România și Polonia sunt primele candidate pentru lovituri cu rachete Kalibr

„Polonia și România sunt primele pe lista celor care o caută cu lumânarea”, au scris jurnaliștii ruși de la Pravda, care spun că Marea Britanie a recunoscut legitimitatea loviturilor ucrainene asupra bazelor militare de pe teritoriul Rusiei, ceea ce a justificat loviturile aeriene rusești asupra lanțurilor logistice din mai multe state NATO, care aprovizionează Kievul cu arme.

Ministrul forțelor armate britanice, James Heappey, a declarat că este „complet legitim” ca Ucraina să atace ținte în Rusia pentru a întrerupe atacurile asupra Ucrainei și că poate folosi armele donate de Marea Britanie, scrie the Guardian.

Heappey a declarat pentru Times Radio: „Ucraina era o țară suverană care trăia pașnic, iar apoi o altă țară a decis să încalce acele granițe și să aducă 130.000 de soldați în țara lor. Asta a început un război între Ucraina și Rusia, iar în război, Ucraina trebuie să lovească în adâncul oponentului său pentru a-i ataca liniile logistice, aprovizionarea cu combustibil, depozitele de muniție”

El a adăugat că este „pe deplin legitim ca Ucraina să vizeze ținte în interiorul Rusiei pentru a perturba logistica care contribuie direct la moarte și măcel pe pământul ucrainean”.

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Un român urmărit pentru furt, răpire și viol a fost găsit după patru zile de CĂUTĂRI de poliția italiană

Redacția

O fetiță de 11 ani a dispărut misterios în SUA. Părinții Mădălinei au fost arestați pentru că nu au anunțat Poliția, timp de mai multe săptămâni

Redacția

Vedete de la Hollywood și cele mai mari nume din modă au luat parte la înmormântarea legendarului creator „Valentino“

Redacția
Încarcă...