RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

FC Lugano, posibila adversară a echipei CFR Cluj în turul doi preliminar al Ligii Europa

Formaţia CFR Cluj va înfrunta FC Lugano (Elveţia), în turul doi preliminar al Ligii Europa, dacă va trece de Paksi FC în primul tur preliminar, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi care a avut loc, miercuri, la Nyon.

Clujenii vor disputa meciul tur cu Paksi în data de 10 iulie, în deplasare. Returul va avea loc în 17 iulie, la Cluj-Napoca.

Partidele din turul doi preliminar vor avea loc la 24 şi 31 iulie.

Întreg lotul lui Paksi FC este cotat la 9,48 milioane de euro, mult sub cota de piață a celor de la CFR Cluj, care este de 25,28 de milioane de euro. Astfel, ardelenii pornesc cu prima șansă în această dublă manșă.

  

Cristi Balaj, după ce CFR Cluj a picat cu Paksi în Europa League: ”Suntem favoriți!”

Această tragere la sorți a fost văzută de Balaj nu doar ca o variantă mai accesibilă din punct de vedere sportiv, ci și logistic. Deplasarea relativ scurtă până în Ungaria va permite o organizare mai eficientă, iar fanii ardeleni vor avea ocazia să își susțină echipa și în manșa tur, care se va juca în deplasare.

”Pe hârtie suntem favoriți!

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Odobescu salută eforturile Chișinăului pentru a continua dialogul cu Tiraspolul

Redacția

Dublarea competențelor de control în industria farmaceutică, în producția de petrol și de resurse minerale – implicații practice

Redacția

Mircea Lucescu, declarații după meciul cu Cipru: „Nu-mi place”

Redacția
Încarcă...