News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Euro 2024. Francezul François Letexier arbitrează finala Spania – Anglia

François Letexier din Franța va fi arbitrul central al finalei Euro 2024 dintre Spania și Anglia.

Partida se va juca duminică, 14 iulie, la ora 22:00, pe Olympiastadion din Berlin, Germania.

Letexier, în vârstă de 35 de ani, are la activ 65 de meciuri oficiale UEFA în cariera sa și este arbitru internațional din 2017.

La Euro 2024 el a arbitrat Spania-Georgia și două meciuri din faza grupelor, Danemarca-Serbia și Croația-Albania.

  

Francezul va fi însoțit la finala de duminică de asistenții Cyril Mugnier și Mehdi Rahmouni, iar Szymon Marciniak (Polonia) va fi al patrulea oficial.

Editor : Sebastian Eduard

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

LIVE Ziua 234 de război. 11 morți și 15 răniți după un atac într-un poligon militar din Belgorod, Rusia / Ucraina a început o contraofensivă activă în regiunea Herson / O rachetă a avariat grav o instalație energetică din regiunea Kiev

Redacția

Blocaj în dosarul lui Călin Georgescu privind propaganda legionară. Decizia, amânată din cauza dezacordului dintre judecători

Redacția

Statele Unite se aşteaptă ca acordul cu Ucraina privind mineralele să fie semnat săptămâna care vine

Redacția
Încarcă...