RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

El este tânărul ce l-a ucis cu sânge rece pe tatăl puștiului care s-a stins în cumplitul accident de la Șcheia. Localnicii sunt îngroziți: „A crezut că mama lui e la mine și a început să dea cu pumnii”

Silviu Sima, în vârstă de 19 ani, l-a ucis cu sânge rece pe Ionel Murariu, tatăl copilului care s-a stins în accidentul de la Șcheia, pentru că întreținea o relație extraconjugală cu mama lui.

A vrut să-și facă un plan, dar a eșuat și a ajuns în atenția anchetatorilor. Urmează propunerea de arestare, iar oamenii legii vor continua să facă verificări. Localnicii sunt îngroziți de gestul la care a recurs. Apar detalii halucinante în legătură cu relația pe care o avea cu părinții săi.

El este tânărul ce l-a ucis cu sânge rece pe tatăl puștiului care s-a stins în cumplitul accident de la Șcheia: „A stricat tot”

Silviu Sima și-a luat viața în piept după ce a împlinit vârsta de 18 ani. A ales să plece în străinătate să muncească, pentru a reuși să aibă o tinerețe fără prea multe griji. A lucrat un an în Germania și s-a întors în concediu, la părinții săi. Dar se pare că situația s-a schimbat și, cel mai probabil, își va petrece următorii ani după gratii. Mariana, o rudă îndepărtată, mărturisește că înainte de a produce această scenă macabră a fost pe la ea, unde a crezut că e mama lui. A început să tragă cu pumnii în gardul ei.

„Eu sunt o rudă foarte îndepărtată de-a mamei lui. Ea e nepoata tatălui meu vitreg și eu mai am grijă de el, îi dau să mănânce, pentru că m-a crescut și că așa i-am promis mamei mele care a murit. Nu am treabă cu Anca. Însă într-o seară a venit la mine și striga la gard. Credea că mama lui e pe aici, pe la mine și țipa.

  

Era nervos, a început să tragă cu pumnii în poartă, până a rupt-o. Apoi, în gard. L-am lăsat să vadă că nu-i nimeni aici și apoi a plecat. Nu știu ce e cu el, dar Ferească Dumnezeu de ce a fost în stare să facă. Să omoare un om în bătaie”, destăinuie Mariana David.

Anca Elena Atuloaie: „L-a pus concubinul meu. Nu avea băiatul de unde să știe”

Anca Elena Atuloaie, amanta bărbatului ucis de fiul ei, susține că totul s-a întâmplat din vina concubinului ei, Cornel Sima, care l-ar fi pus pe fiul lor să o caute și să-l bată.

„Sigur e vina lui Cornel. Nu avea băiatul de unde să știe. Abia venise din Germania. Tatăl lui i-a umplut capul cu prostii, pentru că locuia acolo. Eu de 8 zile eram plecată de acasă, dormeam la moș Costică (n.r. – acasă la bărbatul la care s-a produs nenorocirea). Ionel era un bărbat tare bun. Venea și mă ajuta mereu la treabă”, zice Anca Elena Atuloaie.

Cornel Sima, concubinul femeii care avea o relație cu Ionel Murariu, a fost reținut în discuții și nu a recunoscut că a fost la locul faptei în acea noapte, deși atât Anca, cât și Costică Atuloaie au povestit pas cu pas cum el a fost cel ce l-a spălat de sânge pe Ionel Murariu.

„A murit?! Vai de mine. Eu nu am fost acolo. A venit acasă și mi-a spus că l-a bătut. Nu mi-a zis că l-a omorât. Cum, băiatul meu e acuzat de omor”, precizează Cornel Sima.

Rămâne de văzut ce se va întâmpla cu tânărul care l-a ucis cu sânge rece pe amantul mamei sale.

sursa www.bzi.ro

Related posts

Un bărbat din Gâștești a ajuns la spital după ce a fost înjunghiat de fratele său

Răzvan Grecu

Tatăl minorei care a bătut și umilit o copilă de 13 ani: „A fost o greșeală, dar e prea mult să fie băgată în arest”

Redacția

Trimiși în judecată după ce au condus sub influența băuturilor alcoolice

Răzvan Grecu
Încarcă...