RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

Donald Trump: J.D. Vance, „cel mai probabil” următorul LIDER al mișcării „Make America Great Again”

Președintele american Donald Trump a declarat marți că vicepreședintele J.D. Vance îi va urma „cel mai probabil” ca lider al mișcării Make America Great Again.

Trump a sugerat ca Vance ar putea să servească drept candidat al Partidului Republican la alegerile prezidențiale din SUA din 2028.

Este cea mai clară expresie a sprijinului lui Trump pentru o viitoare candidatură a lui Vance, de până acum, notează CNN.

„Ei bine, cred că da, cel mai probabil”, le-a spus Trump reporterilor când a fost întrebat dacă Vance este viitorul lider al mișcării pe care a inspirat-o Trump. „Ca să fim corecți, el este vicepreședintele.”

  

Trump a propus, de asemenea, ca J. D. Vance și secretarul de stat Marco Rubio să-și unească forțele pentru a candida împreună din partea republicanilor.

Cine va oficia, de la ora 19.00, SLUJBA pentru Ion Iliescu, la Palatul Cotroceni. Anunțul făcut de Patriarhia Română Cine a decis împușcarea Ceușeștilor? Explicații în premieră despre omorârea Ceaușeștilor

„Cred că Marco este, de asemenea, cineva care ar putea face echipă cu JD într-o formă sau alta”, a spus el. „De asemenea, cred că avem oameni incredibili, unii dintre ei chiar aici.”

Printre cei care erau alături de Trump marți se numărau secretarul pentru Securitate Internă, Kristi Noem, despre care se crede că are ambiții politice serioase,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Ţările care au luat măsuri în faţa riscului de inflamaţii cardiace asociat vaccinurilor cu ARN mesager

Redacția

Un șofer de camion din Marea Britanie câștigă o adevărată avere, într-un singur an. Care sunt veniturile și ce alte avantaje mai are

Redacția

Un vârstnic dependent de jocuri de noroc a șocat o țară întreagă! Și-a RĂPIT propria nepoată și a cerut răscumpărare

Redacția
Încarcă...