NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Eveniment

De 8 Martie, flori şi gânduri bune, oferite în dar de către primari

Urări, flori şi multe zâmbete au fost astăzi la instituția de învățământ din comuna Stolniceni Prăjescu. Costel Hugianu, primarul comunei Stolniceni Prăjescu a pornit un demers de suflet, celebrând domnișoarele, doamnele, cadrele didactice, dar și mamele prezente la serbarea organizată cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii. 

Școala gimnazială Stolniceni Prăjescu, Școala din Brătești și Școala Cozmești au fost vizitate de edilul în funcție, iar rând pe rând, reprezentantele sexului frumos au primit flori, dar și o urare.

„Urez tuturor doamnelor și domnișoarelor din comuna Stolniceni-Prăjescu o primăvară frumoasă, plină de realizări, și totodată mulțumim tuturor cadrelor didactice care organizează spectacole”, a declarat Costel Hugianu, primarul comunei Stolniceni Prăjescu.

Advertisements
  

Tot astăzi, primarii din comuna Lespezi, Valea Seacă, Vânători, Tătăruși și Miroslovești au acordat flori doamnelor şi domnişoarelor, celebrându-le. 

Advertisements

 Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Advertisements
Advertisements

Related posts

Şeful Secţiei de Pompieri Paşcani, avansat în cadrul ISUJ Iaşi

Marius Parteni

Izvorul Tămăduirii, sărbătoare închinată lui Hristos și Maicii Sale

Redacția

Ziua Marinei: Aproximativ 10.000 de turişti şi constănţeni, aşteptaţi la manifestările de pe Litoral

Redacția

Lasă un comentariu

* Comentând aici sunteți de acord cu stocare datelor dumneavoastră pe acest site