RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Cosmin-Gabriel Popp, numit în funcţia de vicepreşedinte al AEP. Președintele a semnat decretul

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat decretul pentru numirea lui Cosmin-Gabriel Popp în funcţia de vicepreşedinte al Autorităţii Electorale Permanente, fiind eliberat din funcția de consilier de stat. În locul său a fost numită Mariana Costea. 

Popp a fost numit în funcţia de vicepreşedinte al AEP FOTO Administrația Prezidențială

Popp a fost numit în funcţia de vicepreşedinte al AEP FOTO Administrația Prezidențială

Potrivit Administrației Prezidențiale, președintele României, Klaus Iohannis, a semnat vineri, 5 aprilie 2024, următoarele decrete:

  

„Decret pentru eliberarea domnului Cosmin-Gabriel Popp din funcția de consilier de stat, la data de 8 aprilie 2024;

Decret pentru numirea domnului Cosmin-Gabriel Popp în funcția de vicepreședinte al Autorității Electorale Permanente, la data de 8 aprilie 2024;

Decret pentru numirea doamnei Mariana Costea în funcția de consilier de stat, la data de 8 aprilie 2024”. 

În 2004 a fost ales deputat în Parlamentul României. Între anii 2008 şi 2017 a condus Direcţia de Taxe şi Impozite Locale Sector 6 Bucureşti, instituţie aflată în subordinea Consiliului Local al Sectorului 6, Direcţia Economică din cadrul Ministerului Muncii Familiei şi Protecţiei Sociale, precum şi Direcţia Servicii Interne din cadrul Direcţiei Generale a Finanţelor Publice a Municipiului Bucureşti, structură teritorială a Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Emmanuel Macron a prezis corect atât rezultatul, cât și marcatorii la meciul Franța – Polonia de la Cupa Mondială

Redacția

VIDEO Klaus Iohannis, la Adunarea Generală a ONU: Conflictele prelungite din vecinătatea României continuă să ameninţe securitatea Europei. Este momentul potrivit pentru a transforma criza COVID într-o oportunitate de revitalizare a agendei de pace şi securitate

Redacția

ANALIZĂ Klaus Iohannis, de zece ani președintele României. Cu ce s-au ales românii după cele două mandate ale sale

Redacția
Încarcă...