News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ciucă, cu prilejul Crăciunului: Românilor le doresc să fie sănătoși și să se bucure de ce au realizat

Premierul României a transmis un mesaj cu prilejul Crăciunului, șeful executivului le dorește tuturor românilor să se bucure de ceea ce au realizat în plan personal, iar „împreună să avem încredere în viitor”.

Premierul a transmis un mesaj cu prilejul Crăciunului FOTO: GOV.ro

Premierul a transmis un mesaj cu prilejul Crăciunului FOTO: GOV.ro

 „Sfânta sărbătoare a Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos ne oferă, în aceste zile, toată bucuria momentelor petrecute împreună cu familia și toți cei dragi, cu farmecul de neegalat al vechilor tradiții de Crăciun și cu sentimentul că toți putem fi mai buni în relația cu cei din jur.  Tuturor românilor le doresc să fie sănătoși și să se bucure de ceea ce au realizat până acum în plan personal, iar împreună să avem încredere în viitor”, a transmis Nicolae Ciucă.

  

Șeful Guvernului a precizat că „crede în puterea faptelor bune de a alina în momentele de cumpănă și a de schimba vieți în bine” și a ținut să le mulțumească celor care „au dat dovadă de grijă creștinească față de semeni”.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Israelul nu mai avertizează în mod sistematic Rusia în legătură cu bombardamentele pe care le efectuează în Siria

Redacția

Primăria Florești (Cluj) montează 25 de hidranți noi, din cauza incendiilor apărute în ultimele luni, între blocuri. Primarul avertizează asupra grătarelor făcute pe balcon

Redacția

CEDO a condamnat Italia pentru tratamentul „inuman și degradant” în cazul unor migranți sosiți pe insula Lampedusa

Redacția
Încarcă...