„Sunt ferm convins că se va face la un moment dat o remaniere. Asta a fost discuţia de acum o lună, o să avem o discuţie mai aplicată în coaliţie. Nu vreau să am o poziţionare punctuală despre cineva anume. Mi se pare corect întâi să discut cu primul-ministru, apoi cu colegii mei. Cred că un Guvern funcţionează şi cu remanieri. E normal. Nu că susţin o remaniere sau alta”, a declarat Marcel Ciolacu, fiind întrebat dacă va exista o remaniere.
Pus să răspundă dacă e de acord cu remaniere lui Vasile Dîncu, Marcel Ciolacu a subliniat că nu vrea să comenteze situaţia ministrului Apărării Naţionale. De asemenea, nici situaţia lui Virgil Popescu nu a vrut să o discute.
„La fel cum m-am abţinut
» Citește continuarea pe pagina autorului


