
Un bătrân de 70 ani și-a pus astăzi capăt zilelor. Acesta locuia în satul Boureni, din comuna Moțca. Omul ar fi lăsat un bilet în care își justifica gestul.
Ziua de sărbătoare a fost umbrită de gestul bătrânului. Rudele l-au găsit în jurul 12.30 spânzurat într-o anexă. Ar mai fi avut și în trecut asemenea tentative. Se pare că omul suferea din cauza unei boli. Personalul medical chemat la fața locului nu au mai putut face nimic pentru victimă.
Polițiștii criminaliști fac cercetări în acest caz, fiind deschis un dosar de moarte suspectă.


