“Pus sub control judiciar şi în imposibilitatea de a-şi mai exercita atribuţiile, primarul Iaşului nu şi-a dat încă demisia. Mihai Chirica ţine administraţia acestui mare oraş al României prizonieră deşi măcar în acest al doisprezecelea ceas ar putea să înţeleagă că nu mai poate reprezenta ieşenii.
Îi cer domnului Chirică să lase ieşenii să îşi aleagă un primar adevărat şi dedicat comunităţii. Altfel spus, să îşi dea demisia şi să se ocupe de problemele personale.
P.S.: Acest mesaj despre un primar PNL ar fi trebuit să vină de la preşedintele USR. Dar Dacian e ocupat cu altele”, a scris Dan Barna pe Facebook.
Anterior, Dacian Cioloş i-a transmis lui Dan Barna să facă un pas in spate.
Situaţia din USR a rămas tensionată după fuziunea USR şi PLUS şi alegerea lui Dacian Cioloş în funcţia de preşedinte al formaţiunii. Deşi conduce formaţiunea, tabăra Barna are majoritate în forurile de conducere, ceea ce a
» Citește continuarea pe pagina autorului


