News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Barna cere demisia lui Chirica şi îl atacă pe Cioloş: Mesajul despre un primar PNL ar fi trebuit să vină de la preşedintele USR. Dar Dacian e ocupat cu altele

“Pus sub control judiciar şi în imposibilitatea de a-şi mai exercita atribuţiile, primarul Iaşului nu şi-a dat încă demisia. Mihai Chirica ţine administraţia acestui mare oraş al României prizonieră deşi măcar în acest al doisprezecelea ceas ar putea să înţeleagă că nu mai poate reprezenta ieşenii.

Îi cer domnului Chirică să lase ieşenii să îşi aleagă un primar adevărat şi dedicat comunităţii. Altfel spus, să îşi dea demisia şi să se ocupe de problemele personale.

P.S.: Acest mesaj despre un primar PNL ar fi trebuit să vină de la preşedintele USR. Dar Dacian e ocupat cu altele”, a scris Dan Barna pe Facebook.

Anterior, Dacian Cioloş i-a transmis lui Dan Barna să facă un pas in spate.

  

Situaţia din USR a rămas tensionată după fuziunea USR şi PLUS şi alegerea lui Dacian Cioloş în funcţia de preşedinte al formaţiunii. Deşi conduce formaţiunea, tabăra Barna are majoritate în forurile de conducere, ceea ce a

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

O sportivă medaliată la Jocurile Olimpice l-a dat în judecată pe un bărbat din echipa medicală pentru că ar fi abuzat-o sexual

Redacția

Dragoș Pîslaru, acuzat de fake news, după ce a afirmat că segmente din A7 și A8 nu mai sunt prinse în PNRR: „Este deconectat de realitate”

Redacția

Ambasadorul Israelului la București condamnă răpirea de către Hamas a 38 de copii: Un precedent teribil

Redacția
Încarcă...