RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

40 de persoane amendate într-o singură zi de polițiștii din Târgu Frumos

Polițiștii rutieri de la Târgu Frumos au demarat o acțiune, marți 28 august 2018, pentru combaterea accidentelor rutiere generate de viteza excesivă.

 

„Poliţiştii au aplicat 40 de sancţiuni contravenţionale, în valoare de 10.440 lei, dintre care 23 pentru viteză, două pentru centuri, una pentru ITP expirat, două pietonilor indisciplinaţi, iar restul pentru alte abateri.Au fost reţinute trei permise de conducere, toate pentru viteză. A fost retras un certificat de înmatriculare şi două seturi de plăcuţe cu numere de înmatriculare”, se arată în comunicatul de presă emis de IPJ Iași. Au fost controlate 52 de autovehicule.

  

În cadrul acțiunii un bărbat de 41 de ani din municipiul Botoșani a fost prins în timp ce conducea un autovehicul cu viteza 105 km/h pe raza localității Balș. Acestuia i s-a reținut permisul de conducere pentru 90 de zile și a fost sancționat cu amendă în valoare de 1.305 lei.

Related posts

Camerele de rovinietă vor înregistra și viteza cu care conduceți. În județul Iași, acestea vor fi amplasate la Moțca și Lețcani

Redacția

ACŢIUNE A POLIŢIŞTILOR PENTRU VERIFICAREA LEGALITĂŢII ACTELOR DE COMERŢ

Redacția

Femeie dispărută de aproape o săptămână, din județul Iași

Redacția
Încarcă...