News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

Zeci de infractori români din Regatul Unit, deportați. Au fost expulzați sub escortă, dar cu o sumă frumușică de bani pe card / Operațiune de amploare a guvernului britanic

 Zeci de români care au venit legal în Marea Britanie au fost scoși din țară, după ce au comis mai multe infracțiuni grave. Potrivit informațiilor existente, vorbim despre 47 de persoane, bărbați și femei, care au comis infracțiuni, inclusiv furturi, infracțiuni sexuale și crime, fiind condamnate la pedepse cu închisoarea.

Postul ITV News a primit acces la zborul care a transportat infractorii din Regatul Unit în țara noastră – o premieră pentru jurnaliștii britanici – care au dezvăluit că una dintre persoane a protestat zgomotos, înainte de a fi imobilizat cu cătușe și escortat.

„De ce trebuie să fiu deportat?”, a strigat el. „Am greșit, am plătit pentru asta!”, potrivit ITV Newz.

Infractorii români, întâmpinați cu căldură în România. Jurnaliștii Britanici, uimiți că nu i-a așteptat poliția

  

Potrivit ITV News, zborurile de deportare decolează de mai multe ori pe săptămână din Marea Britanie. Anul trecut, peste 5.000 de infractori străini au fost expulzați, o creștere față de anul precedent.

Ajunși înapoi în țară, cetățenii români – despre care ITV News spune că sunt „unii dintre cei mai periculoși indivizi ai societății”, nu au fost reținuți de către autorități, ci au fost întâmpinați de cei dragi la sosire,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Victor Ponta: „Elon Musk era ULTIMUL bastion al libertății de exprimare”

Redacția

Suedia intenționează să contribuie cu avioane de vânătoare la activitățile NATO de POLIȚIE AERIANĂ în Polonia

Redacția

Șeful centralei nucleare de la Zaporojie a fost răpit de forțele ruse

Redacția
Încarcă...