Pășcănenii care depun cereri până pe data de 20 noiembrie a acestei luni pentru încălzire vor primi ajutor pe durata a cinci luni, iar cei care depun după această dată vor avea de pierdut o lună de la ajutor, respectiv ei vor primi doar patru luni subvenția la căldură. 
Până în acest moment la gaz au fost depuse 671 de cereri, la energia termică 600, pentru lemne 320 și la electric 15.
“În ceea ce privește numărul cererilor primite la Primăria Pașcani pentru subvenția la căldură, a venit astăzi situația, respectiv, la gaz sunt 671 de cereri, la energie termică sunt 600 de cereri, la lemne sunt 320, iar pentru partea electrică sunt 15 cereri. Cei care vor depune cereri după data de 20 aceste solicitări, vor primi ajutor doar pe 4 luni de zile, iar ceilalți care au depus pâmă în acest moment sau până pe 20 luna curentă vor primi ajutor pe 5 luni de zile”, ne-a declarat Cristian Menegon, purtătorul de cuvânt al Primăriei Pașcani.
Citește și {loadposition articlescategoryload}


