RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sănătate

Pompierii au salvat un ieşean căzut în beci

Stația de Pompieri Tîrgu Frumos a intervenit recent pe strada Voluntari, pentru salvarea unei persoane în vârstă de 47 de ani, căzută în beciul casei, ca urmare a intoxicării.

 

Persoana a fost găsită inconștientă, a fost scoasă și preluată apoi de un echipaj al Ambulanţei. De asemenea, Secția de Pompieri Pașcani a intervenit pe strada Mihai Eminescu, pentru deblocarea din apartament a unui bărbat în vârstă de 65 de ani.

  

După pătrunderea în apartament, acesta a fost găsit căzut în dormitor, conștient, fiind preluat de un echipaj SMURD și transportat la spital.

Sursa: oradeiasi.ro

Related posts

Cum trebuie să se pregătească părinţii de sezonul virozelor: recomandările şi avertismentele medicilor pediatri

Redacția

Transplantul renal, în cădere liberă la Iași! Un bărbat din Pașcani așteaptă de 30 de ani să primească un rinichi. Acum nu mai poate beneficia de această operație

Redacția

Cardiolog: „Somnul, gândirea pozitivă, relaxarea sunt la fel de importante ca alegerile alimentare“. Investigaţiile care depistează la timp bolile de inimă

Redacția
Încarcă...