News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

O întrebare pentru cioclii României: Unde vă sunt șoșocii, monicilepop și simionii?

Televiziunile de știri iresponsabile, care luni de zile au subminat orice restricție, orice măsură anti-covid dar mai ales au pus umărul la eșecul campaniei de vaccinare, se adapă azi din apa de mort a cimitirelor. Ieri făceau audiență cu toți dezaxații și conspiraționiștii, promovau în ore de maximă audiență toți negaționiștii și luptătorii dacici pentru drepturi și libertăți perfect conștienți de răul pe care îl fac României. Astăzi se hrănesc tot ei din acest Rău imens și fac, cu maxim cinism, audiență din moarte.

Ei, cioclii României, sunt primii care s-au repezit în cimitire să anunțe apocalipsa. Ei, care au otrăvit luni de zile mințile oamenilor cu mesaje antivaccin și anti-restricții, n-au nici o jenă să anunțe azi dezastrul sanitar în regim de breaking news, pe burtiere galbene.

Sursa Foto: Captură Antena3

Unde vă sunt șoșocii, monicilepop și simionii? De ce nu-i mai vedem azi la televiziunile voastre să ne spună că bolnavii care umplu spitalele de terapie intensivă iau bani ca să mintă că au COVID? De ce nu-i mai aduceți azi, când cimitirele nu mai fac față numărului de morți, pe vajnicii luptători pentru drepturi și liberăți să ne explice că vaccinarea sau purtarea măștii sunt crime împotriva umanității?

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Tânăr acuză că a fost bătut de patronul unui magazin din Ploiești, după ce a cerut bon / S-a deschis dosar penal pentru lovire

Redacția

Primarii se revoltă față de ultimele măsuri ale Guvernului. Cum văd amânarea plății pensiilor speciale

Redacția

Cardurile de sănătate nu mai sunt necesare până la finalul lunii iunie

Redacția
Încarcă...