News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

O actriță rusă îl numește pe Putin „principalul maniac al secolului XXI”

O actriță și poetă rusă a criticat dur războiul lui Putin în Ucraina și l-a numit pe acesta „principalul maniac al secolului XXI”, potrivit Sky News.

Într-un interviu cu YouTuberul Yury Dud, Vera Polozkova, în vârstă de 36 de ani, și-a exprimat sentimentul de „durere nebună și rușine” față de invazia Rusiei.

„Știu doar că oamenii fericiți nu ucid și nu se bucură de sânge”, a spus ea.

Polozkova a primit mai multe premii literare.

  

În martie, peste 4.300 de persoane au fost reținute în cadrul protestelor împotriva războiului din Rusia.

În ciuda represiunii Moscovei împotriva disidenței, alte persoane din Rusia au protestat împotriva războiului.

În martie, fosta jurnalistă a televiziunii ruse de stat Marina Ovsyannikova a întrerupt o transmisiune în direct pentru a protesta împotriva războiului din Ucraina, ținând în mână o pancartă pe care scria în engle

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Cluj: Bărbat de 35 de ani internat la Secţia de Psihiatrie a căzut de la etajul 1 al unităţii medicale

Redacția

Federaţia Sindicatelor din Ministerul Muncii avertizează că declanşează greva generală în 27 noiembrie

Redacția

Sebastian Burduja, scrisoare către zeci de companii pentru înlocuirea politicilor Green Deal cu politicile lui Trump: „România trebuie să adopte o abordare similară”. Unul din argumente, „patriotismul energetic”

Redacția
Încarcă...