Medicul Virgil Musta, de la Spitalul de Boli Infecţioase ”Victor Babeş” din Timişoara, a fost achitat de Tribunalul Timiş în dosarul în care a fost acuzat de DNA de instigare la abuz în serviciu. Și celelalte persoane din dosar au fost achitate, dar decizia nu este definitivă.

Virgil MustaFoto: AGERPRES
- ”(…) dispune achitarea inculpatului Musta Virgil Filaret, cercetat pentru instigare la săvârşirea infracţiunii de abuz în serviciu, dacă funcţionarul public a obţinut pentru sine sau pentru altul un folos necuvenit, dispune achitarea inculpatei Manolescu Diana Luminiţa, cercetată pentru săvârşirea infracţiunii de abuz în serviciu, dacă funcţionarul public a obţinut pentru sine sau pentru altul un folos necuvenit, dispune achitarea inculpatei Albu Maria Diana, cercetată pentru săvârşirea infracţiunii de abuz în serviciu, dacă funcţionarul public a obţinut pentru sine sau pentru altul un folos necuvenit, dispune achitarea inculpatei Paica Dana Mihaela,cercetată pentru instigarea la săvârşirea infracţiunii de abuz în serviciu, dacă funcţionarul public a obţinut pentru sine sau pentru altul un folos necuvenit”, se arată în sentinţa pronunţată, joi, de Tribunalul Timiş, potrivit News.ro.
Sentinţa nu este definitivă, aceasta poate fi contestată la Curtea de Apel Timişoara.
» Citește continuarea pe pagina autorului


