News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

Mathias a rămas fără mâini și picioare, după o banală gripă / Medicii au fost nevoiți să-i AMPUTEZE membrele pentru a-l ține în viață

Un adolescent de 14 ani a rămas fără mâini și picioare, după ce s-a îmbolnăvit de o banală gripă. Medicii au fost nevoiți să-i amputeze membrele pentru a-l ține în viață.

Unui băiat de 14 ani din Tennessee i-au fost amputate ambele mâini și picioare pentru a i se salva viața, după ce a început să prezinte simptome asemănătoare gripei.

Mathias Uribe a avut genul de simptome pe care te-ai aștepta să le vezi la o răceală sau o gripă, dar la un moment dat acestea au devenit o amenințare pentru viața adolescentului. Familia l-a dus la spital și a fost nevoită să ia decizia dificilă de a accepta amputarea tuturor celor patru membre ale lui Mathias.

Edgar și Catalina Uribe au spus că încă văd un viitor în care fiul lor își poate folosi picioarele pentru a alerga și mâinile pentru a cânta melodii frumoase la pian, dar în acest moment sunt doar bucuroși că este încă în viață.

  

„În acest moment, pentru mine, este foarte greu să mă uit la toate acele videoclipuri, dar în același timp mă uit la el și îmi spun „El este aici””, a spus Catalina,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

VIDEO | Militarii ucraineni au testat armele antitanc NLAW trimise în ajutor de Marea Britanie

Redacția

Trump și aliații săi MAGA au petrecut la Mar-a-Lago de Anul Nou. Netanyahu, invitatul surpriză. Ținuta spectaculoasă a primei doamne

Redacția

Cine este șoferul român de TIR mort în Italia. Avea un băiețel de doar 11 ani

Redacția
Încarcă...