Sport

Locul doi pentru Unirea Ruginoasa la Cupa Play Bacău

Echipa de juniori de la Unirea Ruginoasa a ocupat ieri locul doi la turneul “Cupa Play”, desfășurat laBacău. Competiția a fost destinată copiilor născuți în anul 2006.

La start s-au înscris opt echipe, repartizate în două grupe. Primele clasate s-au întâlnit în faza semifinală. Unirea Ruginoasa a terminat grupa în care a fost repartizată fără nicio înfrângere. Ei au trecut cu 3-2 de CSM Focșani (campionii naționali la grupa 2006), 5-1 de Activ Buhuși și 2-1 de Sporting Bacău.

În semifinale, cei din Ruginoasa au trecut cu 4-3 de LPS Suceava, după executarea loviturilor de departajare.

În finală aceștia au pierdut cu același scor în fața echipei organizatoare, FC Bacău.