Marcel Ciolacu a reușit, în cadrul unor declarații de presă, să toarne benzină pe niște scântei mai vechi privind apartenența buzoienilor. Ordinea nealeasă a cuvintelor premierului a aprins o țară întreagă, iar specialiștii pun eroarea pe seama lipsei abilitǎților de comunicare.
Premierul a încercat să facă o glumă cu privire la vechea dezbatere FOTO Inquam / Octav Ganea
Premierul României, Marcel Ciolacu, a făcut referire în cadrul unor declarații, în glumă, la o eternă dezbatere cu privire la granița dintre regiunile țării. Gluma premierului nu a fost însă bine primită în spațiul public, în contextul în care șeful Guvernului român a cerut să nu fie jignit, referindu-se la faptul că județul Buzău nu este în Moldova.
„Asta e, a venit bănățeanul de Grindeanu să facă autostradă în Moldova. Buzăul nu e în Moldova și vă rog frumos să nu mă jigniți. Dar a venit și un buzoian care totuși împreună cu domnul Grindeanu și restul colegilor din guvern am început să aducem timișorenilor ce e corect să aducem“, este declarația premierului care a încins discuțiile. Remarca lui Ciolacu a aprins noi contre atât cu membri din partidele de opoziție, cât și din Coaliție.
» Citește continuarea pe pagina autorului


