News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ce avere declarată are Iulian Dumitrescu, acuzat de DNA că ar fi luat o mită de 16 milioane de lei/ Fost senator de Călărași, actualul șef CJ Prahova a apărut în stenograme când îi cerea lui Drulă să-i țină oamenii în funcții la Transporturi

Șeful Consiliului Județean Prahova, Iulian Dumitrescu (PNL), are trecute în declarația de avere publicată în iunie 2023 două apartamente de 158 mp cumpărat împreună cu soția sa în 2008 și un apartament de 45 mp care aparține doar soției sale (din 2005).

Surse politice au declarat, însă, pentru G4Media că liberalul locuia într-un apartament de lux de 800 de metri pătrați în cartierul Stejarii, care aparține fotbalistului Cristian Chivu și soției sale. DNA a făcut, joi, percheziții în acest apartament, iar sursele G4Media susțin că politicianul plătea o chirie lunară de 6000 de euro pentru această reședință.

Conform declarației de avere din 2021, Dumitrescu a vândut în anul 2020 două terenuri către Bucegi Invest SA, unul extravilan în comuna Razvad, cu 775.200 lei (16.322 mp, Dâmbovița) și unul intravilan în Berceni, pe Șoseaua de Centură, cu 969.000 lei (5000 mp, Ilfov).

În declarația din 2023, șeful CJ Prahova a notat că deține un Land Rover fabricat în 2014, însă G4Media a arătat imagini exclusive cu Lamborghini Urus și un Bentley, mașinile de lux conduse de Iulian Dumitrescu și familia sa, care nu apar în declarația de avere.

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Klaus Iohannis, inclus pe Euronews Italia pe lista posibililor înlocuitori ai Ursulei von der Leyen dacă aceasta nu va reuși să creeze o majoritate care să îi dea al doilea mandat la șefia Comisiei Europene

Redacția

Un sfert dintre primării, favorizate de reforma administrației locale. Cseke Attila: „Nu vor trebui să reducă niciun post ocupat”

Redacția

Un vlogger galez a vizitat un sat de romi din România: ”Lumea m-a avertizat să nu vin aici” (Video)

Redacția
Încarcă...