News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

BIDEN explică de ce a pronunțat din greșeală numele lui Putin când îl prezenta pe Zelenski /„A fost cea mai de succes conferință”

Președintele SUA, Joe Biden, a oferit explicații despre confuzia pe care a făcut-o, într-o conferință de presă organizată la finalul summitului NATO, între numele președintelui Ucrainei, Volodimir Zelenski, și cel al președintelui rus, Vladimir Putin.

Într-o conferință de presă organizată la finalul summitului NATO de la Washington, Biden l-a prezentat din greșeală pe Zelenski drept Putin.

”Acum, îl las să vorbească pe președintele Ucrainei, care are mult curaj și determinare. Doamnelor și domnilor, președintele Putin”, a afirmat Biden, care s-a corectat imediat.

”Președintele Putin? Îl va învinge pe Putin. Este președintele Zelenski. Sunt concentrat atât de mult pe învingerea lui Putin”, a subliniat Biden.

  

Ulterior, un jurnalist l-a întrebat pe Biden cum a putut confunda numele președintelui Ucrainei cu cel al omologului acestuia din Rusia.

Jurnalist: ”I-ați încurcat pe președinții Zelenski și Putin mai devreme. Principalii aliații, inclusiv premierul britanic, președintele Franței, cancelarul Germaniei au intervenit și v-au scuzat. Iar oficialii de aici au declarat în discuții informale că declinul dv. a devenit observabil. Nu a devenit cumva o situație care afectează imaginea SUA în lume?”

”Ați văzut vreo daună de imagine provocată de faptul că eu am condus această conferință?

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Trump DEZVĂLUIE de ce Barron, fiul său și al Melaniei, este atât de înalt: „Am spus că va fi jucător de baschet”

Redacția

Pavel Durov, fondatorul Telegram, AUDIAT în Franța pentru facilitarea activităților de constituire grup infracțional organizat

Redacția

Cel puțin 11 arestați după NAUFRAGIUL vasului cu migranți din Grecia. 78 de morți și sute de dispăruți, între care zeci de copii, în urma tragediei

Redacția
Încarcă...