RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Politică

Coordonatorul ADN Pașcani se retrage din politică!

Anunț surprinzător al coordonatorului Alternativa pentru Demnitate Națională pe municipiul Pașcani și zonele aferente. Ieri seară acesta a publicat un mesaj pe pagina personală de facebook prin care își anunță retragerea din viața politică.

Dragoș Ionescu, cel care a devenit coordonatorul ADN Pașcani în data de 23 ianuarie 2020, lasă de înțeles că dorește să se implice de astăzi înainte doar în proiecte “umane și statornice”. Iată postarea acestuia:

“Stă în ADN-ul meu uman să accept provocări, dar niciodată nu voi susține ideea că nu există altă variantă!

Cu apreciere față de cei care m-au convins inițial prin promovarea unor idei, ce se doreau a fi alternative la actualul spectru politic, administrativ, social și economic, am ajuns la concluzia că eu nu pot reprezenta ceea ce promovează anumiți reprezentanți ai clasei politice!

  

Renunț definitiv la activitatea politică, în scopuri mult mai umane și statornice.
Sunt hotărât să mă implic total in proiecte durabile ce contribuie la dezvoltarea tuturor.

Alături de parteneri, colegi și prieteni vom fi mult mai utili dezvoltării proiectelor de viitor.

Gata cu politica! Mult succes tuturor celor care vor susține libera acțiune, indiferent despre ce domeniu vorbim!”.

Related posts

7 morți pe listele cu cetățenii ce au avut drept de vot la referendumul din 29 iulie. Până acum!?

Marius Parteni

Calendarul alegerilor prezidențiale și locale parțiale, aprobat de Guvern. Termenul limită pentru depunerea candidaturilor

Redacția

Ioniță a demisionat din Consiliul Local. Surse: Se va înscrie în PMP Pașcani

Marius Parteni
Încarcă...