RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Politică

Președintele PSD Pașcani cere explicații ferme pentru proiectele municipiului


Tensiunile din coaliția de guvernare de la nivel național, se resimt și în teritoriu. Liderul interimar al PSD Pașcani a solicitat, prin intermediul unei postări în spațiul public, clarificări cu privire la stadiul unor proiecte de investiții de la nivel local. Dragoș Ionescu, președintele PSD Pașcani, este de părere că la acest moment România trece printr-o perioadă plină de provocări, iar oamenii au nevoie de certitudine și de rezultate clare.


Ionescu susține că la audiențele săptămânale, cetătenii care se prezintă sunt dintre ceic are își doresc clarificări cu privire la o serie de informații:’’La Pașcani, cetățenii ne transmit tot mai des aceleași întrebări:
Ce se întâmplă cu proiectele finanțate prin PNRR?
Când vom avea un Parc Industrial funcțional?
Există finanțare reală pentru modernizarea Parcului „Peștișorul”, pentru asfaltările din programul Anghel Saligny și pentru locurile de joacă promise copiilor?
Este momentul ca autoritățile locale să dea explicații și să asigure transparența deciziilor.
Echipa PSD Pașcani va continua să lupte pentru:
finalizarea proiectelor începute,
investiții în infrastructură,
siguranță publică și locuri de recreere,
oportunități reale pentru dezvoltarea economică a orașului.
Oamenii merită respect, nu amânări și promisiuni fără acoperire. Noi vom rămâne vocea comunității în Consiliul Local’’
, se arată în postarea liderului politic.


Precizăm faptul că la ultima ședință a Consiliului Local și alți consilieri locali au cerut clarificări cu privire la acest proiecte. Primarul municipiului, Marius Pintilie, a subliniat că toate proiectele cu finanațare europeană sunt în implementare.

Related posts

Vacantarea locului lăsat liber de Vasile Haldan s-a produs! Ovidiu Bejenariu este următorul pe lista PSD

Marius Parteni

Conferință Pro România Pașcan. Cristian Rățoi va candida din nou la alegerile pentru funcția de primar, în 2024!

Marius Parteni

(P) Deputatul Petru Movila: infrastructura, cea mai mare problemă a judeţului Iaşi

Redacția
Încarcă...