Sport

Înfrângere la limită: Foresta Suceava – CSM Pașcani 3-2! (Video)

Echipa locală de fotbal a înregistrat o nouă înfrângere în actuala ediție de campionat. În deplasarea de la Suceava, de sâmbătă, 25 septembrie, pășcănenii au pierdut cu scorul de 3-2.

A fost un meci cu multe goluri și faze de poartă.Gazdele conduceau cu 2-0 în minutul 35, dar până la pauză CSM  a redus din diferență prin Mercaș, în minutul 43. Acesta a transformat lovitura de la unsprezece metri dictată de arbitru.

După pauză, sucevenii s-au distanțat la 3-1, în minutul 56, dar CSM a revenit la un gol în spate , două minute mai târziu, prin același Mercaș.

Scorul final a fost 3-2 pentru suceveni. CSM  se află pe ultimul loc al clasamentului, fără un punct obținut.

Iată rezultatele rundei:

sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00
Şomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  2-0
Alex Sahru (75), Robert Ciobanu (89)
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi  0-0

Foresta Suceava – CSM Paşcani  3-2Robert Martin (2), Karime Makongo (34), Serghei Trofan (56) / Eusebiu Mercaș (43 – penalty, 58)
Huşana Huşi – Sporting Juniorul Vaslui  2-1Petru Agrigoroaei (20), Adrian Viorică (25) / Aurel June (82)
Dante Botoşani – CSM Bacău 2-1Cornel Căinari (30), Andrei Merticariu (45) / Bogdan Ungureanu (80)