Sport

CSM Pașcani pierde în ultimul minut la Panciu, după ce a jucat cu un om în plus mai bine de o repriză

Echipa locală de fotbal continuă seria meciurilor fără victorie. Sâmbătă, 3 octombrie, CSM Pașcani a pierdut cu scorul de 2-1 disputa cu FC Panciu, după ce gazdele au jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică.

Echipa din Panciu a deschis scorul în minutul 29 prin Pasăre, după un șut la colțul lung. Zece minute mai târziu, centralul partidei îi arată cartonașul roșu unui jucător de la Panciu, după un fault dur. Din lovitura liberă care a rezultat CSM  reușește să egaleze prin Agrigoroaei, care a reușit o transformare exactă.

În partea a doua, pășcănenii au forțat desprinderea dar nu au reușit să puncteze, deși au avut multe ocazii de poartă. Au reușit în schimb să înscrie cei din Panciu, prin Ciornei, în urma unei curse de la mijlocul terenului.