NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sport

EURO 2020 | Grupele, programul meciurilor, orele de disputare și orașele

Turneul final al EURO 2020, care va fi găzduit de 11 oraşe de pe continent, printre care şi Bucureşti, va debuta pe 11 iunie şi se va încheia pe 11 iulie. Toate partidele vor fi LIVE TEXT pe digisport.ro.

Meciul de deschidere va fi cel dintre Italia şi Turcia, pe 11 iunie, pe Stadio Olimpico din Roma. Finala va avea loc la Londra, pe Wembley.

Grupele EURO 2020

  • Grupa A (Roma şi Baku): Turcia, Italia, Ţara Galilor, Elveţia
  • Grupa B (Copenhaga şi Sankt Petersburg): Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia
  • Grupa C (Amsterdam şi Bucureşti): Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord
  • Grupa D (Londra şi Glasgow): Anglia, Croaţia, Scoţia, Cehia
  • Grupa E (Sevilla şi Sankt Petersburg): Spania, Suedia, Polonia, Slovacia
  • Grupa F (Munchen şi Budapesta): Ungaria, Portugalia, Franţa, Germania

EURO 2020 | Programul meciurilor

EURO 2020 | Meciurile din grupe

Vineri 11 iunie

  • Turcia – Italia (22:00, Roma, Grupa A)

Sâmbătă 12 iunie

  
  • Ţara Galilor – Elveţia (16:00, Baku, Grupa A)
  • Danemarca – Finlanda (19:00, Copenhaga, Grupa B)
  • Belgia – Rusia (22:00, St Petersburg, Grupa B)

Duminică 13 iunie

  • Anglia – Croaţia (16:00, Londra, Grupa D)
  • Austria – Macedonia de Nord (19:00, Bucureşti, Grupa C)
  • Olanda – Ucraina (22:00, Amsterdam, Grupa C)

Luni 14 iunie

  • Scoţia – Cehia (16:00, Glasgow, Grupa D)
  • Polonia – Slovacia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
  • Spania – Suedia (22:00, Sevilla, Grupa E)

Marţi 15 iunie

  • Ungaria – Portugalia (19:00, Budapesta, Grupa F)
  • Franţa – Germania (22:00, Munchen, Grupa F)

Miercuri 16 iunie

  • Finlanda – Rusia (16:00, St Petersburg, Grupa B)
  • Turcia – Ţara Galilor (19:00, Baku,Grupa A)
  • Italia – Elveţia (22:00, Roma, Grupa A)

Joi 17 iunie

  • Ucraina – Macedonia de Nord (16:00, Bucureşti, Grupa C)
  • Danemarca – Belgia (19:00, Copenhaga, Grupa B)
  • Olanda – Austria (22:00, Amsterdam, Grupa C)

Vineri 18 iunie

  • Suedia – Slovacia (16:00, St Petersburg, Grupa E)
  • Croaţia – Cehia (19:00, Glasgow, Grupa D)
  • Anglia – Scoţia (22:00, Londra, Grupa D)

Sâmbătă 19 mai

  • Ungaria – Franţa (16:00, Budapesta, Grupa F)
  • Portugalia – Germania (19:00, Munchen, Grupa F)
  • Spania – Polonia (22:00, Sevilla, Grupa E)

Duminică 20 iunie

  • Italia – Ţara Galilor (19:00, Roma, Grupa A)
  • Elveţia – Turcia (19:00, Baku, Grupa A)

Luni 21 iunie

  • Macedonia de Nord – Olanda (19:00, Amsterdam, Grupa C)
  • Ucraina – Austria (19:00, Bucureşti, Grupa C)
  • Rusia – Danemarca (22:00, Copenhaga, Grupa B)
  • Finlanda – Belgia (22:00, St Petersburg, Grupa B)

Marţi 22 iunie

  • Cehia – Anglia (22:00, Londra, Grupa D)
  • Croaţia – Scoţia (22:00, Glasgow, Grupa D)

Miercuri 23 iunie

  • Slovacia – Spania (19:00, Sevilla, Grupa E)
  • Suedia – Polonia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
  • Germania – Ungaria (22:00, Munchen, Grupa F)
  • Portugalia – Franţa (22:00, Budapesta, Grupa F)

EURO 2020 | Optimi de finală:

Sâmbătă 26 iunie

  • 1: 2A – 2B (19:00, Amsterdam)
  • 2: 1A – 2C (21:00, Londra)

Duminică 27 iunie

  • 3: 1C – 3D/E/F (19:00, Budapesta)
  • 4: 1B – 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)

Luni 28 iunie

  • 5: 2D – 2E (19:00, Copenhaga)
  • 6: 1F – 3A/B/C (22:00, Bucureşti)

Marţi 29 iunie

  • 7: 1D – 2F (19:00, Londra)
  • 8: 1E – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

EURO 2020 | Sferturi de finală

Vineri 2 iulie

  • sfert 1: câştigătoarea optimii de finală 6 – câştigătoarea optimii de finală 5 (19:00, St Petersburg)
  • sfert 2: câştigătoarea optimii de finală 4 – câştigătoarea optimii de finală 2 (22:00, Munchen)

Sâmbătă 3 iulie

  • sfert 3: câştigătoarea optimii de finală 3 – câştigătoarea optimii de finală 1 (19:00, Baku)
  • sfert 4: câştigătoarea optimii de finală 8 – câştigătoarea optimii de finală 7 (22:00, Roma)

EURO 2020 | Semifinale

Marţi 6 iulie

  • semifinala 1: câştigătoarea sfertului 2 – câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)

Miercuri 7 iulie

  • semifinala 2: câştigătoarea sfertului 4 – câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)

EURO 2020 | Finala

Duminică 11 iulie

  • câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)

Digi Sport

Advertisements

Related posts

O micuță șahistă legitimată la CSM, pe podium la Festivalul Internațional Cap Aurora

Oana Cordoneanu

Viitorul Tg. Frumos a ratat dramatic promovarea în Liga III

Marius Parteni

CSM Pașcani pierde în ultimul minut la Panciu, după ce a jucat cu un om în plus mai bine de o repriză

Marius Parteni
Încarcă...