RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Anunțuri publicitare

ELECTROPUTERE VFU Pașcani angajează CONSILIER JURIDIC

Candidatul ideal

  • Este licențiat în științe juridice;
  • Are capacitate de lucru în echipă, capacitate de însușire rapidă a informațiilor și de a respecta termenele limită;
  • Are abilitatea de a înțelege obiectivele de afaceri ale companiei și felul în care departamentul juridic poate sprijini atingerea acestor obiective;
  • Are abilități de analiză și sinteză, de comunicare, de planificare și organizare;
  • Experiența dobândită într-o societate comercială constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Redactează și întocmește acte cu caracter juridic;
  • Verifică legalitatea actelor cu caracter juridic;
  • Redactează proiecte de contracte și/ sau le verifică din punct de vedere al legalității;
  • Acordă asistență juridică tuturor departamentelor societății;
  • Identifică și evaluează potențiale riscuri juridice pentru companie.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul pe adresa de email resurseumane@electroputerevfu.ro sau direct la sediul societății din str. Gării, nr.18, Pașcani.