Național

Conference League: Alexandru Mitriță a înscris un gol pentru PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu

Alexandru Mitriță a înscris un gol pentru PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, în victoria obținută pe terenul formației Lincoln Red Imps, 2-0, în Grupa F a Conference League.

Mitriţă a înscris un gol în minutul 56. Românul a jucat până în minutul 73.

Celălalt gol a fost marcat de Akpom ‘45+2.

În grupa E, Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu pe teren din minutul 69, a învins cu scorul de 3-1 echipa Union Berlin. Au marcat Bah ’18, Kuchta ’84 şi Schranz ’88 pentru Slavia, rezpectiv Behrens ’69 pentru oaspeţi. În minutul 40, de la Union Berlin a fost eliminat Jaeckel.