Sport

Sportivi de la CSM Pașcani au participat la Campionatul Național de aruncări lungi

Campionatul Național de iarnă la aruncări lungi s-a încheiat la București duminică, atunci când a fost o nouă zi cu rezultate bune ale sportivilor de la CSM Pașcani. Cea mai importantă performanță i-a aparținut lui Ștefan Ciobanu, care a obținut medalia de aur la aruncarea discului, devenind campion al României, însă și ceilalți participanți s-au întors cu rezultate frumoase.

La categoria copii , CSM Pașcani a fost reprezentat de 4 sportivi.

Roman Mara – loc. 4 – aruncarea mingii de oina

Joi, antrenorul Mihai Vicovanu va face o deplasare la București cu 10 atleți de la CSM Pașcani, pentru a participa la etapa finală a Campionatului  Național de  Atletism în Sală  pentru Copii 1,2,3.