Pasionații de mișcare s-au întâlnit, astăzi, la tradiționalul Cross al Toamnei. Cea de-a X-a ediție a evenimentului a reunit în Piața Mihail Sadoveanu 138 de sportivi, dintre care 63 fete și 75 băieți.
Concurenții au fost împărțiți pe categorii de vârstă și s-au întrecut în centrul municipiului, care a fost închis pentru câteva ore. Traseul a fost adaptat vârstei participanților.
La final, ocupanții primelor trei locuri au fost premiați cu diplome, tricouri, cupe și bani. Premiile au fost înmânate de către viceprimarul Gabriela Nedelcu.
Iată rezultatele:
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
ANCUŢA TIMEEA IUSTINA |
I |
2. |
CREANGĂ ALESSIA IOANA |
II |
3. |
JIPA SOFIA ŞTEFANIA |
III |
Categoria până în 7 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
NICULEASA ANDREI PETRU |
I |
2. |
ANDREI DENIS IONUŢ |
II |
3. |
ANCUŢA COSMIN VASILE |
III |
Categoria 8 – 10 ani fete
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
ZAMFIR MARIA ALEXANDRA |
I |
2. |
FLOREA BIANCA MARIA |
II |
3. |
MACOVEI ANA MARIA |
III |
Categoria 8 – 10 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
DREAHNĂ ADRIAN |
I |
2. |
CIOBANU ŞTEFAN |
II |
3. |
ANCUŢA ANDREI RĂZVAN |
III |
Categoria 11 – 13 ani fete
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
CARTAŞ BIANCA ELENA |
I |
2. |
CHIRICEA MARIA ANDRADA |
II |
3. |
COŞERARIU BIANCA AURORA |
III |
Categoria 11 – 13 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
DAVIDOAIA NICU BOGDAN |
I |
2. |
ANDRICI ANDREI IULIAN |
II |
3. |
IVANOV ALEX |
III |
Categoria 14 – 16 ani fete
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
SPIRIDON GEORGIANA COSMINA |
I |
2. |
SANDU ANDRADA ELENA |
II |
3. |
ADRĂGĂI ANASTASIA |
III |
Categoria 14 – 16 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
CORLĂŢEANU FLORIN |
I |
2. |
BEJAN IONUŢ |
II |
3. |
BUCIULEAC IONUŢ DANIEL |
III |
Categoria 17 – 19 ani fete
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
ANDRICI GABRIELA |
I |
2. |
TARCAN LAURA |
II |
3. |
BOTEZ IRINA |
III |
Categoria 17 – 19 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
COPCEA ILIE |
I |
2. |
CICHIOR MIHAI |
II |
3. |
CARTAŞ FLORIN DANIEL |
III |
Categoria 20 – 34 ani fete
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
BOTEZ ANA MARIA MĂDĂLINA |
I |
2. |
BUZENCHI MARIA |
II |
3. |
VILIMAN ANA MARIA |
III |
Categoria 20 – 34 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
CONSTANTINESCU VASILICĂ |
I |
2. |
POSTOLACHI EMANUEL ABEL |
II |
3. |
ASOFRONII TIBERIU EMILIAN |
III |
Categoria 35 – 49 ani fete
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
ANCUŢA MIRELA |
I |
2. |
MACOVEI MIHAELA |
II |
3. |
CRÎŞMARIU ANA MARIA |
III |
Categoria 35 – 49 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
AGHEORGHIESEI VASILE |
I |
2. |
BREAHNĂ ION |
II |
3. |
VĂCĂRAŞU CONSTANTIN |
III |
Categoria peste 50 ani fete
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
CUVULIUC ECATERINA |
I |
2. |
CONSTANTINESCU VIORICA |
II |
3. |
|
III |
Categoria peste 50 ani băieţi
Nr. crt. |
NUME/PRENUME |
CLASAMENT |
1. |
GRIGORAŞ VASILE |
I |
2. |
DOROFTEI MIHAI |
II |
3. |
|
III |
Evenimentul a fost organizat de Primăria Pașcani, Clubul Sportiv Municipal, Liceul Miron Costin și Colegiul Unirea, în parteneriat cu unitățile de învățământ din municipiu.{jcomments off}