Sport

ROMPAK a ridicat cupa! Iată rezultatele înregistrate la competiția “Cupa Societăților” la fotbal

Echipa ROMPAK SRL a câștigat competiția Cupa Societăților la fotbal, organizată în cadrul Zilelor Municipiului Pașcani. În finală jucătorii acestei formații au trecut cu scorul de 2-1 de echipa Poliției.

Pe locul trei al clasamentului s-a clasat echipa RAGCL Pașcani care a învins în finala mică VFU, cu scorul de 6-0.

Cel mai bun portar al competiției a fost declarat Alexandru Grumăzescu de la VFU, iar jucătorul ediției Bogdan Carabulea de la RAGCL.

La startul ediției din acest an s-au înscris 7 echipe.

Poliția – VFU 7-1

Din prima grupă au mers mai departe, în ordinea din clasament, RomPak și RAGCL, iar din a doua Poliția și VFU. În semifinale s-au întâlnit echipele de pe primul loc din cele două grupe cu cele clasate pe doi.

Prima semifinală a fost câștigată de RomPak care a trecut cu scorul de 1-0 de VFU, în timp ce echipa Poliției a câștigat cu 6-0 în fața RAGCL.