Ploaia nu i-a speriat pe pășcăneni să participe astăzi la evenimentul sportiv Crosul Toamnei. Ediția a IX-a a concursului a adunat în Piața “Mihail Sadoveanu” sute de pasionați de mișcare. La ora 10.00, cei prezenți își făceau încălzirea, iar rând pe rând, cele opt categorii înscrise la întrecere s-au aliniat la linia de start.
Spre finalul curselor, ploaia din ce în ce mai abundentă nu i-a făcut nici pe copii și nici pe adulți să abandoneze cursa.
Menționăm că centrul a fost închis astăzi pentru desfășurarea evenimentului, iar Poliția Locala a asigurat zona. Traseul a rămas același ca în fiecare an, respectiv Piața Casei de Cultură – Strada Ștefan cel Mare (semafoare) – Poșta Deal, cu adaptări ale traseului în funcție de vârstă.
Datoriță condițiilor meteorologice, premierea a avut loc în incinta Casei de Cultură Mihail Sadoveanu, pe holul instituției.
Viceprimarul municipiului a fost prezent de asemenea la manifestare și a înmânat premiile și diplomele celor mai buni.
Cele opt categoriile participante sunt:
până în 7 ani fete, băieţi
8 – 10 ani fete, băieţi
11 – 13 ani fete, băieţi
14 – 16 ani fete, băieţi
17 – 19 ani fete, băieţi
20 – 34 ani fete, băieţi
35 – 49 ani fete, băieţi
peste 50 de ani, fete, băieţi.
CROSUL TOAMNEI
Ediţia a IX – a
15 octombrie 2016
REZULTATE
Categoria până în 7 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
FLOREA BIANCA MARIA |
I |
2. |
MĂNCUŢA IOANA |
II |
3. |
ANCUŢA TIMEEA IUSTINA |
III |
4. |
JIPA SOFIA ŞTEFANIA |
IV |
5. |
RADU GEORGIANA PETRONELA |
V |
Categoria până în 7 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
FLOREA TEODOR ALEXANDRU |
I |
2. |
BREAHNĂ ADRIAN GABRIEL |
II |
3. |
ŞOLOT EMANUEL |
III |
4. |
IFRIM ŞTEFAN COSMIN |
IV |
5. |
CĂLUGĂRU RUBED |
V |
Categoria 8-10 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
IUSTINA BERBECE |
I |
2. |
CĂLIN ŞTEFANIA |
II |
3. |
PRAVĂT ELENA |
III |
4. |
LUCA PETRONELA |
IV |
5. |
BURLACU ANDREEA |
V |
Categoria 8 – 10 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
ANCUŢA RĂZVAN ANDREI |
I |
2. |
MĂRIUŢĂ RĂZVAN |
II |
3. |
RADU IUSTIN |
III |
4. |
IRINA TEODOR |
IV |
5. |
NICULEASA RAREŞ |
V |
Categoria 11-13 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
SANDU ANDRADA ELENA |
I |
2. |
ADRĂGĂI NASTASIA CĂTĂLINA |
II |
3. |
CARTAS BIANCA ELENA |
III |
4. |
COŞERARIU BIANCA |
IV |
5. |
COMAN MIHAELA LUIZA |
V |
Categoria 11-13 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
POPA CONSTANTIN RĂZVAN |
I |
2. |
BUCIULEAC VLĂDUŢ |
II |
3. |
HUŢANU MIHAI ALEXANDRU |
III |
4. |
PANDEL DAVID |
IV |
5. |
GLIGOR IOAN CRISTIAN |
V |
Categoria 14-16 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
JALERU CRISTINA |
I |
2. |
GLIGOR LUIZA ANDREEA |
II |
3. |
BALCAN LAVINIA GEORGIANA |
III |
4. |
LANGER IUSTINA NICOLETA |
IV |
5. |
RANGU ŞTEFANIA |
V |
Categoria 14-16 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CARTAŞ FLORIN DANIEL |
I |
2. |
MORARU GABRIELPETRICĂ |
II |
3. |
MORARU VASILE |
III |
4. |
MUNTEANU LUCIAN MARIAN |
IV |
5. |
BAHRIN CRISTIAN IULIAN |
V |
Categoria 17-19 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BOTEZ ANDRA ELENA |
I |
2. |
TARCAN LAURA |
II |
3. |
IVAN CARMEN ELENA |
III |
4. |
BOTEZ ANDREEA |
IV |
5. |
APETREI IRINA |
V |
Categoria 17-19 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
COCHIOR MIHAI |
I |
2. |
MACOVEI MIHAI DANIEL |
II |
3. |
BABOTĂ IUSTIN |
III |
4. |
HALIBEI DĂNUŢ |
IV |
5. |
BABEŞI DANIEL |
V |
Categoria 20 – 34 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BOTEZ ANA MARIA |
I |
2. |
ANCUŢA ANA MARIA |
II |
3. |
IACOB LAURA ELENA |
III |
4. |
JIPA MARCELA |
IV |
5. |
|
V |
Categoria 20 – 34 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
ATĂNĂSOAEI CĂTĂLIN |
I |
2. |
MACOVEI SERGIU NICU |
II |
3. |
ASOFRONII TIBERIU |
III |
4. |
CONDURACHE ADRIAN |
IV |
5. |
COSTEA DRAGOŞ |
V |
Categoria 35 – 49 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BOTEZ IRINA NICOLETA |
I |
2. |
MACOVEI MIHAELA |
II |
3. |
CARTAS FLORENTINA NICOLETA |
III |
4. |
PRAVĂŢ MARIANA |
IV |
5. |
|
V |
Categoria 35 – 49 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
AGHEORGHIESEI VASILE CIPRIAN |
I |
2. |
BREAHNĂ ION |
II |
3. |
VĂCĂRAŞU CONSTANTIN |
III |
4. |
MACOVEI CONSTANTIN |
IV |
5. |
UNGUREANU CONSTANTIN |
V |
Categoria peste 50 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CUVULIUC ECATERINA |
I |
2. |
FILIMON SILVIA |
II |
3. |
CONSTANTINESCU VIORICA |
III |
Categoria peste 50 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
GRIGORAŞ VASILE |
I |
2. |
DOROFTEI MIHAIU |
II |
3. |
AGHIORGHIESEI VASILE |
III |
4. |
BOROŞTEANU CLAUDIU |
IV |
Au fost premiate locurile I – V pentru fiecare categorie de vârstă, premiile constând în:
Locul I – 250 lei, diplomă, cupă, tricou
Locul II – 200 lei, diplomă, tricou
Locul III – 150 lei, diplomă, tricou
Locul IV – diplomă, tricou
Locul V – diplomă, tricou
TOTAL – 174 de participanţi